retrojoysticki.com.pl
Matt.com.pl
PL EN

Od 1982 roku na rynku
polski producent joysticków i joypadów

Innowacyjne własne rozwiązania techniczne

Podział wg budowy

Podział wg zastosowania

Sprzedaż hurtowa i detaliczna
100% kontrola jakości
Doradztwo przy wyborze produktu
Innowacyjne własne rozwiązania techniczne

Zastosowane w joystickach i joypadach innowacyjne rozwiązania techniczne są rozwiązaniami autorskimi firmy lub wspólpracującego z nami od 1985 r. artysty plastyka mgr. Stefana Drobnera.

Pierwsze innowacyjne nrozwiązania zastosowano w pierwszych joystickach MATT-ST oraz MATT-AF. Rozwiązania te sprawdziły się i stosowane są do dzisiaj. Polegały one na wykorzystaniu styków z gumy przewodzącej, stosowanych powszechnie w kalkulatorach (wtedy m.in. w kalkulatorach ELWRO) zamiast standardowo używanych wówczas w joystickach styków ze spręzystej blachy. Wadą tych styków blaszanych była niska ich trwałość, rzadko większa niż 1-2 miesiące "katowania". Zastosowane styki gumowe wytrzymywaly wielokrotnie dłużej, miały jednak również wadę wynikającą z zabrudzenia się styków po długim (zwykle wielomiesięcznym) uzywaniu joysticka. Zabrudzenie to spowodowane jest powstawniem pyłu z gumy oraz utlenianie się powłoki obwodu drukowanego. Przywrócenie do pełnej sprawności wymaga rozebranie styku i wyczyszczenie obu powierzchni. W przypadku poważniejszych uszkodzeń mechanicznych gumy konieczna bywa wymiana styku na nowy.

PTH MATT było prekursorem w stosowaniu styków gumowych w joystickach, potem także w joypadach.

Zaś całkowicie innowacyjnych produktem był joystick SKORPION. Zastosowane w nim rozwiązania dwupołożeniowej, stabilnej pracy joysticka oraz ośmiopołożeniowego zespolonego mikroswitcha są dziełem zaprzyjaźnionego z nami artysty Stefana Drobnera. Jest on również autorem niemal wszystkich materiałów rekalmowych, kalendarzy, kartek okolicznościowych oraz opakowań.

Całkowicie innowacyjnym ( w sensie prawnym również) okazalo się również zastosowanie do stosunkowo krótkich kabli joystickowych - przedłużaczy do joysticków. Te właśnie przedłużacze zainicjowały przyznanie firmie w 1987 r. statusu Jednostki Innowacyjno - Wdrożeniowej.

  • Plakat dot. Innowacyjnego Przedłużacza joystick

  • Elementy stykowe z gumy przewodzącej

  • Dwa stabilne położenia pracy SKORPIONA

PTH MATT jest najprawdopodobniej aktualnie jedynym producentem joysticków, joypadów i różnego typu akcesoriów i przewodów do retro gier i konsol typu: Amiga, Atari, Commodore, Pegasus, Nintendo, Sega itp. W ofercie posiadamy bogaty wybór joypadów i joysticków z różnych przeznaczeniem i różnym wykonaniem, a dodatkowo zakupić u nas można akcesoria i gotowe przewody połączeniowe lub montażowe.

Ponadto nasz sklep zaopatruje klientów detalicznych oraz instalatorów w osprzęt elektroniki domowej, elementy do mocowania anten i przewodów, anteny radiowo-telewizyjne, zasilacze itp. W ofercie posiadamy także załącza oraz kable i przewody w wielu różnych wersjach od różnych renomowanych producentów. Oferujemy jako producent nasze gniazda abonenckie oraz filtry i zwrotnice częstotliwościowe.

Prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową. Pomagamy naszym Klientom w doborze odpowiedniego rozwiązania i udzielamy wsparcia technicznego.
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYWIADEM W MAGAZYNIE "PIXEL" (zakładka AKTUALNOŚCI)